PDASoft

Recenze chytrého telefonu Acer Liquid A1 - 1. část
Publikováno: Středa, 06.01. 2010 - 00:00:00
Téma: Hardware Windows Mobile


HTC Hero i Motorola DROID sklidily v posledních měsících velkou pozornost a lze je označit za doposud nejlepší zástupce platformy Google Android. Tyto přístroje nyní dostávají nového konkurenta v podobě chytrého telefonu Acer Liquid A1? Získá si také takovou pozornost a zájem médií i uživatelů?Obsah balení

Acer Liquid A1, baterie s kapacitou 1350 mAh, 2 GB microSD karta, ochranná fólie, stereofonní headset, nabíječka, datový kabel, CD se softwarem, dokumentace.

Obsah balení je víceméně standardní, potěší dodávaná ochranná fólie na displej, kterou bychom rádi viděli u většího počtu přístrojů, obzvláště pak u těch s velkými zobrazovacími jednotkami. Jsou vítány, přestože se nejedná o špickové produkty srovnatelné se speciálně prodávaným příslušenstvím. Potěší také paměťová karta, přestože ji kvůli její kapacitě pravděpodobně brzy vyměníte za variantu s větší kapacitou. Další příslušenství je již standardní a nezasluhuje si podrobnější komentář.

První dojmy

Skutečně nejčerstvější dojmy z přístroje jsou překvapivě dobré. Pryč je u Aceru velmi častý dojem laciných plastů nebo nudného vzhledu, nastupuje zajímavé vzhledové provedení doplněné o kvalitní a dobře lícující plasty. Působí jako tenčí Palm TX, přestože jsme testovali verzi v bílém barevném provedení, i tomuto přístroji dominuje velký displej. Dobrému pocitu z provedení napomáhá absence jakýchkoli pohyblivých součástí. Telefon je docela kluzký, na druhou stranu díky bílé barvě nezachytává otisky prstů.

Tlačítka pod displejem jsou zarovnána s okolní plochou, díky dostatečnému prostoru a mezerám se ale ovládají přesně a jistě. Vypínací tlačítko umístil výrobce na levou stranu, což není nejideálnější řešení, na opačném boku pak najdeme tlačítka pro regulaci hlasitosti a spoušť fotoaparátu. Toto rozložení je vhodnější spíše pro uživatele, kteří telefon ovládají levou rukou, není to ale nijak zásadní problém. MicroUSB port na spodní straně je ukryt pod plastovou krytkou, která sice dobře zabrání usazování prachu a jiných nečistot, při nabíjení ale trochu překáží.

Musím říci, že co se týče hardwaru, je Liquid A1 skutečně elegantním kouskem a zároveň jedním z nejhezčích smartphonů, které jsem měl možnost kdy držet v ruce. Jeho vzhled je velmi elegantní, ale zároveň neobvyklý a s podobným vzhledem a provedením se setkáme v současné době jen zřídka. Jedná se o takový kousek, který bude působit lépe v ruce vedoucího pracovníka než v rukou někoho z kanceláře. A co teprve černé barevné provedení..

Jedná se o první telefon, který působí stejně poctivým dojmem, který dokáže navodit Apple iPhone. Skutečně máte pocit, jako by jste v rukou drželi jeden jediný celistvý kus materiálu a dokonce bych řekl, že Acer se může pochlubit větší stylovostí. Kdyby výrobce alespoň na části telefonu použil kov, dostal by se na ještě zcela jinou úroven.

Toto jsou jen první dojmy, ale za sebe mohu říci, že podle mých pocitů působí nový Acer v mnoha ohledech lépe než HTC Hero. V další části článku se podíváme na operační systém a jednotlivé funkce. Zatím ale Liquid A1 vypadá mnohem lépe, než jsem čekal.


Pokračování zítra...


Zdroj: Shaun McGill pro PDA 24/7Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4468