PDASoft

Vybíráme prohlížeč obrázků - VITO EyePhoto 1.1
Publikováno: Pondělí, 08.02. 2010 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Windows Mobile


V posledních letech se rozlišení displejů kapesních počítačů a smartphonů rapidně zvětšilo, takže není divu, že řada uživatelů chce použít své mobilní zařízení také k prohlížení obrázků. Jenže který program vybrat? Na tuto otázku budeme pravidelně hledat odpověď na stránkách PDASoftu. V dnešní recenzi se zaměříme na nejnovější verzi propracovaného prohlížeče Vito EyePhoto.Známá vývojářská společnost Vito Technology nabízí kromě mnoha užitečných aplikací také jednoduchý prohlížeč obrázků. Program jsme testovali na HTC Touch Pro a nebylo překvapením, že instalace proběhla bez problémů a trvala jen několik sekund. EyePhoto není šířen jako freeware, jedná se o komerční aplikaci, potěšující je, že si na webových stránkách autorů můžeme stáhnout zkušební verzi nejen ve formátu EXE pro instalaci na stolním počítači, ale také jako CAB, který je možno stáhnout přímo do paměti mobilního zařízení.

Spuštění prohlížeče trvá cca 3 sekundy, na hlavní obrazovce programu však nenajdeme stromovou strukturu, kde bychom si mohli vybrat složku s obrázky. EyePhoto nejprve prohledá interní paměť a kartu a až následně zobrazí adresáře obsahující fotky. Vzhledem k tomu, že aplikace nesleduje, ve kterých složkách přibyly nové snímky, je třeba seznam souborů čas od času aktualizovat, k čemuž slouží jedno ze dvou tlačítek v horní části obrazovky. Jak je zřejmě z přiložených screenshotů, autoři aplikace se snažily, aby bylo s EyePhoto možné pracovat pouhým dotekem prstu, což se jim povedlo, stylus ani tlačítka nejsou potřeba. Jednotlivé ovládací prvky jsou dostatečně velké, rovněž v seznamu složek je možno se posunovat vertikálním tahem prstu po displeji.


Hlavní obrazovka sestává z přehledu složek

EyePhoto dokáže fotky zobrazit ve fullscreen režimu, aby jednotlivé ovládací prvky zbytečně nezabíraly cenné místo, tak k přechodu na předchozí/následující obrázek neslouží tlačítko, ale opět vodorovný tah prstu po displeji. Když už mluvíme o gestech, tak nesmíme zapomenout zmínit, že dvě tapnutí provedená rychle za sebou snímek přiblíží. Fotky výběrem patřičné ikony na ovládací liště také otáčet, můžeme rovněž měnit stupeň přiblížení, ovšem jen v několika krocích, nikoli plynule.


Náhledy

Doplňkové funkce

Program nabízí také režim slideshow, ten je však velmi omezený. Uživatel nemůže zadat délku prodlevu ani vybrat žádný efekt doprovázející přechod snímku. Z rozhraní aplikace lze libovolný soubor smazat, odeslat e-mailem buď v původním rozlišení, nebo v jedné ze tří zmenšených verzí. Obrázky však nemůžeme přesouvat do složek, ty nelze ani vytvářet nebo dokonce mazat. Nastavení nebudeme věnovat samostatnou část recenze, jak bývá zvykem, vystačíme si s konstatováním, že v menu lze přepnout jazyk uživatelského rozhraní, češtinu na seznamu však nenajdeme.


Ovládací prvky jsou uzpůsobené k ovládání prsty

Závěr

Sharewarový VITO EyePhoto nepatří mezi funkcemi nabité prohlížeče fotografií, chybí dokonce základní editační funkce. Hlavní předností testované aplikace je však moderní uživatelské rozhraní, díky kterému můžeme nechat stylus zasunutý v šachtě a ovládat aplikaci pouze pomocí gest. Některým uživatelům může vadit, že EyePhoto nedisponuje průzkumníkem a nelze tak otevřít pouze určitý soubor, ale je nutno nechat aplikaci prohledat interní paměť a kartu.


Kategorie správa fotografií v PDA
Výrobce VITO Technology
Licence Komerční
Verze 1.1
Nároky Windows Mobile 5.0/6.0/6.1
Pocket PC / Phone Edition Classic / Professional
Cena 14,95 U$
Download EyePhoto.cab - 1,2 MB
Hodnocení * * * * *Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4529