PDASoft

Jak rozebrat Palm Tungsten T, T2 a T3
Publikováno: Pondělí, 16.08. 2004 - 00:00:00
Téma: Hardware Palm


Občas se stane, že se vám ve vašem miláškovi něco uvolní, nebo v něm začne cosi chrastit a nebo jen zcela prostě doslouží baterie a chcete si ji sami vyměnit, protože cena, kterou po vás chtějí v autorizovaném servisu, se vám zdá vysoká. Jak na to ?


Krok č. 1 - Tento návod je pouze pro Tungsten T, T2 a T3. Budete potřebovat pár věcí, abyste mohli rozebrání svého miláška provést. Čtěte pozorně pokyny před tím, než se pustíte do samotného rozebírání. Nezapomeňte, že to podnikáte pouze na své vlastní riziko.

Použijte malý šroubovák a vyšroubujte dva šroubky na zadní straně PDAška.

Krok č. 2 - Vyšroubujte dvojici šroubků na bocích.
Krok č. 3 - Povolte horní zadní kryt pomocí kancelářské sponky, kterou v označených dírkách povolíte bezpečnostní pojistku. Nesundavejte kryt zcela, je pod ním připevněný kablík.
Krok č. 4 - Opatrně vysuňte zadní kryt, až uvidíte připevněný kablík, který opatrně vytáhněte z konektoru.
Krok č. 5 - Teď vidíte kablík poté, co byl vytažen z konektoru. Teď můžete pomalu sundat zadní kryt. Postupujte pomalu a opatrně.
Krok č. 6 - Takto vypadá zadní část vašeho PDAška po tom, co jste z něj sejmuli horní zadní kryt. Teď vyjměte další dva šroubky ve spodní části.
Krok č. 7 - Na druhé straně PDAška je kovově stříbrná plocha pro uchycení šroubků (viz. další krok. Obrázek ukazuje kovově stříbrnou plochu zpředu. Nyní můžete vyjmout baterii. Malý konektor je umístěn ve středu našeho PDAška, postačí jej opatrně vytáhnout.
Krok č. 8 - Když jsou kablíky od baterie odpojeny, můžete opatrně sejmout zbývající zadní kryt PDAška.
Krok č. 9 - Pohled na oddělený zadní kryt.
Krok č. 10 - Teď opatrně dejte stranou plochý kabel, který vede od displeje do základní desky.
Krok č. 11 - Poté, co odpojíte plochý kabel, můžete vyndat základní desku.
Krok č. 12 - Pohled do vašeho vykuchaného PDAška poté, co jste odebrali základní desku.
Krok č. 13 - Teď můžete sejmout displej a dát ho stranou. A je rozebráno. Při skládání vašeho PDAška postupujte stejně, ale v opačném pořadí. Snažte se vyzrát na Murphyho zákony, ať vám po složení PDAška nezbydou nějaké zcela nepotřebné díly.Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=459