PDASoft

CravataCon 2011 - Fantasie kloubící se s videohrami
Publikováno: Sobota, 19.02. 2011 - 00:00:00
Téma: Obecné články


Od 25. do 27. února se v Novém Jičíně uskuteční už čtvrtý ročník CravataConu, tradičního setkání fanoušků sci-fi, fantasy, historie, anime, videoher a vůbec všech zajímavých věcí.Chcete se osobně setkat se spisovateli a nadšenci do fantastiky? Zajímá vás fantasy, mytologie nebo historie a rádi byste se o ní pobavili nad sklenkou dobrého moku s ostatními fanoušky? Chcete vyhrát zajímavé ceny v zábavných soutěžích? Nebo prostě chcete prožít nezapomenutelný víkend v jiném světě, světě, kde ožívají všechny vaše fantazie a kolem je spousta lidí podobně „postižených“ fantasy a sci-fi, jako jste vy?

Hosté

  • Fantasy a history: Františka Vrbenská, Jaroslav Mostecký, Roman „Randalf“ Kresta, David „Dam“ Macháček
  • Hry: Redaktoři Doupě.cz a Herniweb.cz, Cauldron Games, Bohemia Interactive, EA Games, Hammerware, Marek Tvrdý (lokalizace DLC pro EA Czech)

Pokud jste aspoň na jednu z těchto otázek odpověděli kladně, určitě byste si neměli nechat ujít již čtvrtý ročník CravataConu, odehrávající se již 25-27.2 v Novém Jičíně. Dozvíte se zde spoustu nového o šermování (+ si samozřejmě budete moci šerm i vyzkoušet), poslechnete si autorské čtení od Jaroslava Mosteckého nebo si budete moci poslechnout přednášku od známé spisovatelky Františky Vrbenské (konkrétně s názvem Padouch nebo hrdina). Stejně tak se dočkáte i erudovaných pohledů Randalfa na historii piva a historii sexu, či si poslechnete slova Dama o Golfu ve fantastických světech.

Mimo přednášek se ale dočkáte i zábavných soutěží (pantomimy, různé kvízy a turnaje), stejně jako si budete moci zahrát na konzolích Nintendo Wii či si zaskákat na DDR nebo vyzkoušet jeden z mála setů umožňující hraní Para Para Paradise – hry, jež nejvíce připomíná právě výše zmiňované DDR. Pokud byste si pak chtěli od světa elektroniky odpočinout, jistě se pobavíte u spousty rozličných deskovek nebo turnaji v Dračím Doupěti.

Pět důvodů, proč přijet

  1. Přátelská atmosféra
  2. Zajímaví hosté
  3. Nabitý program
  4. Možnost vyhrát skvělé ceny
  5. Skvělý catering

Hlavní prioritou conu však je herní linie, na které se představí mimo jiné i redaktoři serveru Doupě.cz (Karel Kališ, Jakub Kovář, David Sláma, Petr Kolář, Hana Šimečková), kteří vám milerádi ukáží ty Nejkrásnější herní hrdinky (i hrdiny), povykládají o 20 hrách, jež změnily historii, řeknou, proč někteří z nich nesnáší střílečky či naživo ukáží, jak se tvoří mapa do StarCraftu 2. Mimo to se ale vedle nich budou snažit i lidé z Herního webu, kteří si připravili přednášky o sérii Total War či Need for Speed, něco málo o digitálních distribucích, hraní na Applech a spousty dalších přednášek.

Nicméně, jen s redaktory webů by to byla poměrně nuda, co říkáte? A proto jsme řekli rezolutní ne držení se při zemi a brány CravataConu ve velkém otevřeli herním vývojářům. Své nezastupitelné místo v sobotním programu tak má samostatná linie věnovaná právě jim – těšit se tak můžete na komunitní workshop k ArmA 2 od Bohemia Interactive, stejně jako na pohlédnutí do zákulisí vývoje jejich her. Ostatně, poslechnout si můžete přijít i vývojáře z Cauldron Games, kteří budou přednášet třeba o vývoji Jurassic: The Hunted; nebo úspěšné tvůrce indie her z českého Hammerware, kteří exkluzivně představí svou Genetickou zahradu 2.

Odreagování ale nabídneme i dalšími způsoby – například linií zcela věnovanou Warhammeru, plejádou přednášek o Anime a seriálech, nabitým barem nebo dalšími, neméně zajímavými věcmi. Uděláme vše, co bude v našich silách, abyste se nenudili ani chvilku a strávili s námi jeden nezapomenutelný víkend!

Pro více informací se podívejte na stránky celé akce, prolistujte si program (XLS) a neváhejte se zaregistrovat – těšíme se na vás!

Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5123