PDASoft

První zkušenosti s maličkým webOS telefonem HP Veer
Publikováno: Pondělí, 09.05. 2011 - 00:00:00
Téma: Hardware Palm


První z nově představených webOS telefonů HP Veer se připravuje k prodeji. Někteří redaktoři již měli možnost si jej na krátkou chvíli vyzkoušet, proto si díky nim můžeme přečíst první dojmy z používání tohoto maličkého, ale netrpělivě očekávaného přístroje vybaveného systémem webOS.Jen den po té, co by oznámeno zahájení prodeje tohoto telefonu na 15. května, jsme měli možnost ti tento nový telefon vyzkoušet. Zpracování plnohodnotné recenze nám samozřejmě zabere mnohem více času, proto vám nyní přinášíme alespoň první stručné seznámení s tímto drobným webOS telefonem.

Náš testovací kousek byl v bílém provedení (i když odstín by odpovídal spíše vaječné skořápce) a ve skutečnosti telefon opravdu nepřipomíná medvěda pandu, jak se může zdát z fotografií. Všechny odstíny připomínající černou barvu jsou pak spíše hodně tmavou šedou nebo tmavým chromem (tlačítka). Nelze popírat, že Veer působí atraktivně. A je hodně malý. Menší než Pre. A navíc je lehký, takže v kapse u kalhot jsem o telefonu vůbec nevěděl. Telefon skvěle padne do ruky a může se pochlubit i kvalitním výsuvným mechanismem s přesně vymezenými pozicemi v otevřeném i zavřeném stavu.

Jak se dá očekávat podle celkových rozměrů, jsou tlačítka na klávesnici hodně malá, přesto ale stále velmi dobře ovladatelná. Jako majitel původního Pre jsem si musel zvykat na jinak umístěný vypínač, ale ani to nebyl zásadní problém. Klávesnice je oproti Pre celkově menší zhruba o šířku jednoho tlačítka, podle našich zkušeností to ale ničemu nevadí.

Problémy by ale mohl způsobovat malý nabíjecí konektor. Tento nový, magneticky přidržovaný konektor, v HP zřejmě vyvinuly kvůli možnosti zachovat co nejmenší rozměry telefonu. Pro připojení USB kabelu i sluchátek se tak používá speciální dodávaná redukce, jejíž oddělení vyžaduje trochu větší sílu. Je to poměrně neobvyklý systém, ale uvidíme, jak to bude s jeho používáním v praxi.

HP Veer je drobný telefon, který skvěle padne do ruky i do kapsy. O tom, jestli je to ten pravý telefon pro vás, se ale dozvíte až z klasické recenze, které se dočkáte již brzy. Zatím si můžete alespoň prohlédnout fotografie.


Zdroj: Derek Kessler pro PreCentral.netTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5213