PDASoft

HP nechá vyrobit až 200 tisíc nových Touchpadů
Publikováno: Pátek, 09.09. 2011 - 00:00:00
Téma: Hardware Palm


Již je téměř jisté, že na trh se dostane další várka tabletů HP TouchPad. Kromě snahy společnosti uspokojit poptávku, která po zlevnění přístrojů vznikla, však svůj důvod sehrály zřejmě také nezpracované zásoby nakoupených komponent a penále za vypovězení dodavatelských smluv. Pro HP bude výhodnější vyrobit další kusy a prodat je levněji, než výrobu ukončit ihned.Obsah balení

O tom, že v HP uvažují o vyrobení další série svého v nedávné době zrušeného tabletu TouchPad, jsme již informovali. Věc se vyvíjí dál a tato informace se ukazuje jako pravdivá. Důvodem, který lidé z HP zmiňovali, bylo uspokojení velké poptávky, která vznikla po zlevnění na 99 USD. To však podle všeho nebyl jediný důvod – dalším důvodem, a možný i důležitějším, je zpracování zásob komponentů. V průběhu října by se tak na trh měla dostat druhá série čítající zhruba 100 až 200 tisíc kusů nových tabletů.

Poptávka po levných tabletech je tedy jedna věc, HP však stálo před horší věcí. Na skladech výrobních partnerů zůstalo velké množství nakoupených a zaplacených komponentů, které najednou zůstaly bez využití. Další nepříjemnost spočívala v sankcích za přerušení řady kontraktů. V HP si tak zřejmě spočítali, že bude levnější vyrobit další várku tabletů a prodat ji za nižší cenu, než výrobu přerušit kompletně.

Podle dostupných informací je možné, že HP již na trh vypustilo zhruba 800 – 900 tisíc tabletů TouchPad, což znamená, že dohromady s druhou várkou by mohlo mít mezi uživateli až jeden milion zařízení. Neznáme sice údaje o prodejích tabletů se systémem webOS, docela bychom ale věřili tomu, že by TouchPad mohl bojovat i o druhé místo v počtu prodaných kusů, což by rozhodně nebyl špatný výsledek. Na Apple iPAD, který se prodává po milionech, to samozřejmě nestačí, ale ani druhá pozice by nebyla špatná.


Zdroj: Derek Kessler pro PreCentral.netTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5313