PDASoft

Apple představil nový tablet - jmenuje se New iPAD
Publikováno: Pondělí, 12.03. 2012 - 00:00:00
Téma: Apple iPAD


Dlouho očekávaný inovovaný tablet společnosti Apple je tu. Oproti svému předchůdci nabídne displej s vyšším rozlišením, výkonnější hardware, lepší fotoaparát a rychlejší datové přenosy LTE. Ceny i konfigurace zůstaly identické se starším iPADem 2. Ten však samozřejmě zlevní.Jak tomu tak již při představování nových produktů Apple poslední dobou bývá, během několika málo hodin se o nich hovoří a píše téměř všude. Informací, obrázků, specifikací a dalších postřehů jsou plné weby, blogy i sociální sítě. Pojďme se však na nový iPAD podívat s mírným časovým odstupem a zhodnotit si, co všechno přinese a zdali se mu podaří naplnit velká očekávání, která s ním byla spojována.

Nejdříve si ve stručnosti uveďme, co se změnilo oproti předchozí generaci zařízení. V prvé řadě je to Retina displej s až neuvěřitelným rozlišením 2048 x 1536 pixelů. Další novinkou je vylepšený pětimegapixelový fotoaparát iSight, který však pravděpodobně zůstane jako u většiny tabletů po většinu času naprosto nevyužitý. Kromě fotografií dokáže také nahrávat video v rozlišení až 1080p. Cena i konfigurace zůstaly zcela identické, což může být v určitém ohledu překvapení. Celkem se totiž očekávalo uvedení modelu se 128 GB pamětí, to se však nekonalo. Důvodů může být hned několik, prvním by mohla být potenciální vysoká cena, druhým pak také skutečnost, že iPAD by mohl začít až nepříjemně konkurovat notebooku MacBook Air. Na druhou stranu by se však větší paměť určitě hodila nejenom kvůli tomu, že detailnější grafika na displeji s vyšším rozlišením si vyžádá více místa. Zachování stejné cenové politiky i shodně zavedených konfigurací (verze s Wi-Fi a verze s Wi-Fi + mobilními daty) jistě také dává smysl.

Všem těmto novinkám musely velmi mírně ustoupit rozměry - nový iPAD je o 0,6 mm silnější a o 20 g těžší. Jedná se však o naprosto minimální hodnoty, které nikdo snad ani nemůže pocítit.

Inovací prošla také vnitřní výbava - do které byl nasazen procesor A5X a čtyřjádrový grafický čip. iPAD nově také nabídne rychlá mobilní data LTE. Výdrž by měla zůstat stejná jako u druhé generace iPADu.

Cena původního iPADu 2 se samozřejmě o něco sníží, tudíž bude opět moci o něco lépe konkurovat tabletům s operačním systémem Android.

Osobně jsem předpokládal uvedení nové verze operačního systému iOS 5.1 a nyní budu na svém iPhonu 4S netrpělivě testovat zlepšení výdrže baterií a práce s GPS. Lepší výdrž by totiž určitě nebyla na škodu.

Trochu nerozumím pojmenování Nový iPAD (New iPAD). Myslím si totiž, že pro uživatele může být tento název docela matoucí. Líbí se mi snaha přerušit zavedené pořádky a použít jiné jméno, než nabízející se iPAD 3 či iPAD HD. Označení nového iPADu jako "nový iPAD" však na druhou stranu podle mého názoru není zrovna šťastné, protože by mě skutečně zajímalo, co se stane, až bude časem představen iPAD ještě novější.

Takže co říci závěrem k novému iPADu? Osobně nevidím příliš důvodů k jeho pořízení, na druhou stranu si jej miliony zákazníků určitě naleznou a další miliony si iPAD koupí prvně. A další miliony si koupí také "starší" iPAD (druhé generace). Určitě tak nepochybuji o tom, že fenomén iPAD bude pokračovat. iPAD zkrátka v současné době při porovnání se zbytkem nabídky tabletů nemůže neuspět.


Zdroj: Shaun McGill pro Lost in Mobile.comTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5425