PDASoft

23' matná fólie na LCD monitory
Publikováno: Pondělí, 31.03. 2014 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


Slunné počasí je jasným příznakem pomalu se blížícího léta a s příchodem léta a především tedy jasného a slunečného počasí nejeden z uživatelů stolních PC řeší problém nepříjemně lesknoucího se displeje. Pokud nemáte LCD monitor přímo s továním řešením matového a antireflexního povrchu, pak může být řešením instalace ochranné fólie s těmito vlastnostmi. A konečně máme v našem eShopu 23" matnou folii pro LCD monitory.Jakmile venku vysvitne sluníčko, nejeden z uživatelů notebooků a LCD monitorů řeší problém unavených očí způsobený odrazem jasného světla os obrazovky LCD monitoru. Bohužel nabídka notebooků (nebo LCD monitorů) s antireflexní a matovou úravou je velmi omezená. Jak tedy tento problém řešit? Majitelé PDA mají vcelku jasno, použít ochrannou fólii! A my už několik let nabízíme skvělé ochranné fólie pro dotykové LCD displeje všech kapesních i mobilních zařízení značky Screenward. Společnost Polva (výrobce ochranných fólií ScreenWard) používá velmi kvalitní vrstvený PET materiál japonské provenience.

Ochranné fólie Screenward se vyrábějí v provedení matná a čirá. Přičemž osobně čirou variantu osobně doporučuji pro notebooky a LCD monitory používané při umělém (ne příliš ostrém a jasném) osvětlení. Pochopitelně i v kanceláři je možné použít matovou fólii, ale je nutné počítat s větší zátěží baterie a tedy i spotřebou, abyste měli obraz takový, na jaký jste zvyklí. Co se týče redukce nepříjemných odlesků, obě varianty mají antireflexní ochrannou vrstvu, takže redukují odražené světlo dopadající na displej.


Vlevo Acer Aspire bez fólie vs. vpravo CRT monitor Belinea s fólií

Samotná instalace ochranné fólie na LCD displej či monitor je poměrně snadná, ale ne zcela triviální. A protože již na toto téma bylo napsáno mnohé, zkuste následující odkazy:

A snad jen malá douška na závěr. Na Screenward fólii jsou dvě ochranné fólie proti poškození (na každé straně jedna). Jako první se snímá ta s nálepkou STEP 1 a chrání tu stranu fólie, která se lepí k LCD displeji. Fólijku s označením STEP 2 sejměte až budete mít fólii v pořádku nalepenou na displeji, ta slouží především k ochraně před omatláním. A nezapomeňte si umýt ruce, abyste si je zbavili mastnoty!


www.PDA-Prislusenstvi.cz
Výrobek Ochranná fólie 23" ScreenWard Protector pro notebooky, matná
Cena: 373 Kč vč. DPHTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5512