PDASoft

Tipy pro zvýšení životnosti baterie vašeho PDA
Publikováno: Čtvrtek, 01.04. 2004 - 00:00:00
Téma: Obecné články


TT Li-ion Battery Každý, kdo používá mobilní telefon, nebo PDA, ví že baterii nevydrží věčně a proto bych vám chtěl nabídnout několik tipů, jak to udělat, aby vám baterie ve vašem PDA vydržela co nejdéle.

 • Používejte AC adaptér!

  Přesvědčte se, že máte správně připojené PDA k AC adaptéru (nebo AC adaptér ke kolíbce), kdykoliv máte na dosah elektrickou zásuvku. Tak nejen dobíjíte baterii (Li-Ion, Li-Pol), ale i pomáháte prodloužit její životnost. Bateriím vadí vysoké odběry a velké vyčerpání, proto je lepší je raději vícekrát dobít, než vybíjet do mrtě.

 • Jestliže PDA nepoužíváte, vypněte ho!

  Nastavte si časový limit na automatické vypnutí PDA, když s ním nebudete pracovat. Časový limit by se měl pohybovat v rozpětí 1 až 5 minut - nebo více, podle typu PDA.

 • Display nemusí být tak jasný. Ztlumte si ho!

  Není nutné mít nastavené podsvícení a kontrast na maximum. V mnoha případech stejně nepoznáte výrazný rozdíl (zejmána když jste někde, kde je dost světla). Vysoké podsvícení a kontrast příliš zatěžuje baterii. Zvláště, pokud takové nastavení používáte dlouhodobě.

 • Skutečně potřebujete vždy podsvícení?

  Týká se to především u modelů, kde lze podsvícení vypnout. Doporučujeme v okamžiku, kdy dochází energie v baterii podsvícení vypnout, získáte tak další čas pro práci s vaším PDA.

 • Jak je to s paměťovými kartami? Vyndejte je, pokud je nepoužíváte!

  Jestliže právě nepotřebujete paměťovou kartu, vyjměte ji z vašeho PDA.

 • A co další zařízení jako BT, IR, WiFi ? Vypněte je!

  Stejně jako např. o paměťových kartách, platí totéž i o infračerveném portu (IR), BlueToothu (BT), nebo o WiFi. Pokud je právě nepotřebujete, pak je vypněte.

Ponaučení:

Nastavte své PDA na nejnižší nastavení (případně na nejnižší možné, které vám vyhovuje). Vyjměte, nebo vypněte nepoužívaná zařízení, která odebírají energii z vašeho PDA, kterou můžete zužitkovat jinak.


Zdroj: www.palmbattery.comTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=57