PDASoft

Tipy a triky pro Palm Tungsten T3
Publikováno: Čtvrtek, 15.04. 2004 - 00:00:00
Téma: Obecné články


Novopečení majitelé Palm Tungsten T3 se s tím již určitě setkali, nebo přinejmenším něco zaslechli. Jak je to s tím patchem na SD paměťovou kartu ? proč některé aplikace nejsou přes celý display, ač by měly být?


Používání SD karet na Tungstenu T3

PalmOne, Inc. radí všem uživatelům Tungstenu T3, kteří plánují použití SD karet, aby upgradovali své PDA. Update vylepší přenos dat na některé DS karty. Tento update navíc omezí zbytečná přerušení při audio poslechu. PalmOne doporučuje znovu naformátovat SD kartu po aplikaci updatu.

Pokud karta nebude po obou těchto krocích reagovat, kontaktujte výrobce přímo SD karty protože to už je nad kompetence PalmOne.

Stáhněte T3Update.prc z FreeWarePalm (6,4 MB) a přečtěte si o updatu na PalmBargainu nebo na PalmOne (Solution ID: 7425).

Podpora zobrazení přes celou obrazovku na Tungstenu T3

Aby bylo možné využít celý displej T3, je nutné nainstalovat patch od vývojářů z PalmOne:

  • AppSlipRotate.prc
  • StatusBarLib.prc

Vysvětlení

Tyto soubory jsou potřeba, protože Tungsten T3 nemá hned po vybalení z krabice standardní podporu vysouvací graffiti plochy. Je možné, že v budoucnosti budou Tungsteny T3 dodávány s již nainstalovaným patchem, takže nebude nutné ho instalovat dodatečně.

Někteří uživatelé tvrdí, že instalace tohoto patche opravdu pomohla, zatímco někteří to vůbec nepotřebovali protože jejich PDA tyto soubory již obsahovaly.

Instalace

Tyto .prc soubory jsou zabaleny v ZIP souboru. Po stažení ZIPu rozbalte oba .prc soubory a HotSyncujte je do T3. Po HotSyncu T3 nahlásí, že se chce restartovat, což je normální a nezpůsobí žádnou ztrátu dat.

Poznámka:

Pokud jsou tyto soubory již nainstalované, není je třeba znovu instalovat. (Pokud zobrazení přes celou obrazovku funguje - pokud ne, tak se pokuste tyto soubory stáhnout třeba z této stánky).

Odinstalování

Tohle je problematická část. Problém je v tom, že tyto obě aplikace nahradí odpovídající systémové aplikace v ROM a jako takové jsou pořád spuštěné. Díky tomu je normální smazání nemožné. Standardní rada je tedy ne příliš uživatelsky přátelská: Hard-Reset.

Nicméně techničtěji založení uživatelé to mohou udělat i jinak:

  • Stačí změnit typ obou aplikací z 'aexo' na něco jiného (např. pomocí Filez).
  • Potom se PDA Soft-Resetuje se stisknutou horní šipkou, což po resetu zabrání AutoStartu.
  • Nyní se smažou obě aplikace.
  • Nakonec se provede ještě jeden soft reset aby naběhl AutoStart.

Možné problémy

Zatímco AppSlipRotate a StatusBarLib mohou některým aplikacím pomoci, jiné aplikace z nich nic mít nebudou. Některé starší aplikace se mohou dokonce zhroutit pokud se zapnou nebo vypnou s vysunutou posuvnou částí.

Další problémy, které se vyskytly u některých uživatelů:

Někteří uživatelé hlásili problémy při instalaci jedné z obou aplikací. Jeden uživatel už obě aplikace sice nainstalované měl, ale zobrazení přes celou obrazovku nefungovalo dokud si je nestáhl z webu, přičemž nejhorší bylo, že obě sady aplikací měly stejnou verzi takže nebylo jisté, kterou z nich zvolit.

Zde si můžete stáhnout podporu pro dynamickou zadávací oblast pro Tungsten T3 (tzv. T3 DIA Compatibility).

Poznámka Tento článek byl napsán s pomocí materiálů od PalmSource.Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=88